טסים לחופשה? שתי מילים: צלמו וידאו! טיפים

שניה לפני שאתם יוצאים לחופשות הקיץ לטיסות ולטיולים, תנו לי להמליץ לכם על דבר אחד- צלמו וידאו!

היום כשהסלולארי צמוד אלינו ואיכות הצילום מעולה, זה פשוט וקל ואפשר אח"כ להוציא מהצילומים סרטון קצר ובאיכות מעולה שישמר את הזכרונות שלכם בצורה הממצה ביותר.

כמה טיפים איך הכי כדאי לצלם ולערוך ?

ועכשיו... קצת יותר משתי מילים.... למה כדאי לצלם וידאו ואיך הכי טוב לעשות את זה. כמה טיפים שייגרמו לטיול שלכם להזכר לשנים רבות.

אנחנו מצלמים,

אני לא אומרת שלא, אינספור תמונות סטילס שנזרקות לתוך תיקייה במחשב. המשקיעים שביננו יעשו לעצמם אלבום (שיישכב אח"כ בין המדפים) אבל אצל רובינו. אלפי התמונות נמצאות להן אי שם, באחת התיקיות, ואנחנו לא באמת מסתכלים עליהן מתישהו.

הפתרון שלי הוא כזה: וידאו. בוידאו אפשר לראות, לשמוע ולחוות את החוויה במלואה. וידאו אפשר לערוך אח"כ, למצות מכל צילום את הרגע החשוב ועם קצת מוזיקה ברקע להכין סרטון קצר שכיף להסתכל בו, ובעיקר- להזכר, בהכל- ברעשים, בקולות, בצווחות ההתלהבות של הילדים, במלצרית שדיברה במבטא מצחיק או בשקט המרגיע בזמן השקיעה....

אז לכבוד הקיץ המתקרב הכנתי רשימת טיפים- כיצד כדאי לצלם וידאו נכון, כדי שאחר כך ניתן יהיה לערוך אותו בקלות ולעשות ממנו סרטון נחמד למזכרת. והנה זה מגיע:

  1. צלמו וידאו לרוחב. זכרו שאח"כ אי אפשר לסובב את מסך הטלוויזיה לאורכו, ואם אנחנו רוצים שיראו מלוא המסך (ולא יהיו לנו חלקים שחורים בצדדים) צלמו לרוחב.

  2. כמה שפחות תזוזות. התמקדו במשהו, מזווית אחת, אין צורך לזוז יותר מדי או לעשות זום אין וזום אאוט. אחר כך זה פשוט מעצבן בעיניים. צלמו מזווית אחת, לחצו על פאוז, עברו לזווית שניה (אם בא לכם) והמשיכו את הצילום. זה ייקל עליכם אחר כך בעריכה...

  3. כשאתם מגיעים למקום חדש אימרו בקול איפה אתם ומה אתם הולכים לעשות כאן. למשל: מצלמים אגם- הגענו לאגם ככה וככה ותכף נשוט כאן בסירה לצד השני. אחר כך תוכלו להכניס את הצילום הזה ואחריו צילומים קצרים של השייט בסירה.

  4. צלמו שוטים קצרים!!! נסו לתפוס את הרגע. אח"כ אין צורך להמשיך. תפסתם את הקטע בכמה שניות, אפשר לסגור את הטלפון ולהנות. השוטים הקצרים מתחברים אח"כ בקלות יותר לסרטון.

  5. צלמו גם בנסיעות ואמרו בקול לאן אתם נוסעים, זה גם ייאפשר מעברים בסרט ממקום למקום, וגם ייתן את תחושת המסע והנסיעה. שלא נדבר על הנופים בדרך... אבל שוב- שוטים קצרים!!! 10 שניות יספיקו בהחלט.

  6. תדאגו לשוט פתיחה ושוט סיום. למשל: בשדה התעופה, כולם ביחד (חוץ מהמצלם) ובסוף הטיול כולם אומרים ביי, להתראות או משהו בסגנון. זה יעזור לכם לפתוח ולסגור את הסרטון כמו שצריך.

  7. עריכה: היום יש המון תכנות חינמיות שאפשר ללמוד אותן יחסית בקלות- אתם זורקים הכל פנימה לפי סדר הצילום, מוסיפים מוזיקה, קצת מקצרים זנבות ומה שלא צריך. ואם דיברתם אל המצלמה ואמרתם איפה אתם ומה אתם עושים, גם לא ממש תצטרכו כתוביות. אם הסתבכתם עם זה ואין לכם סבלנות- תפנו אליי. אם החומרים מצולמים בצורה טובה ומסודרת, זמן העריכה שלי לא יהיה ארוך ותוכלו לקבל סרטון קצר וממצה של הטיול שלכם, ממש בזול, ותוכלו לשמור אותו על המחשב ועל הטלפון ולשלוף בכל רגע שרוצים להזכר....

מצרפת כאן לדוגמא סרטון קצר שצילמתי וערכתי לפני כארבע שנים בטיול משפחתי שעשינו לקובה. הילדים שלי היו אז כל כך קטנים, אבל מאז הם צפו בסרטון הזה באינספור הזדמנויות שונות וזוכרים את הטיול הזה כאילו היה אתמול....

תבלו, תעשו חיים ואל תשכחו- צלמו וידאו!

Recent Posts
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now